Ściskacze do rąk

65 produktów
Zobacz ranking i zapoznaj się z opiniami na temat produktów w kategorii Ściskacze. Prezentujemy 65 produktów na 2 stronach w bardzo atrakcyjnych cenach od 3.99zł do 778zł. Twoja opinia jest dla nas ważna
Prezentujemy Państwu specjalną ofertę ściskaczy dostępnych w bardzo wielu odmianach i przystępnych cenach. Najtańszy ściskacz możesz zakupić już w cenie 3.99zł.

Co to jest ściskacz do rąk / dłoni?

Ściskacze to specjalne urządzenia stworzone do ćwiczenia chwytu (głównie, chociaż nie tylko) dłoni. Stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić siłę palców u rąk, mięśni dłoni.

Dla kogo przeznaczone są ściskacze?

Chęć poprawy siły ściskania wrażają często osoby po przebytych wypadkach gdzie miał miejsce uraz dłoni. Ponadto niektóre dyscypliny sportowe oraz zawody wymagają silnego chwytu, sprawnych rąk, palców i nadgarstka.

Budowa i rodzaje ściskaczy

Ściskacze mają bardzo prostą budowę - to między innymi stąd wynika ich niska cena. Sprzęt tego typu to wykonana z odpowiedniego materiału (metalu) sprężyna z ergonomicznie wykończonymi rączkami. Bardziej zaawansowane ściskacze mają możliwość regulacji obciążenia przy pomocy specjalnego pokrętła zmieniającego naciąg sprężyny. Warto zauważyć, że najpopularniejszymi producentami ściskaczy są SPOKEY, MSD, HMS, KETTLER, Profit, YORK FITNESS, ALLRIGHT, APT, BODY SCULPTURE, ENERGETIC BODY.
Alternatywą są bardzo proste ściskacze wykonane w całości z gumy - Są to bardzo proste urządzenia mające one za zadanie ćwiczenie siłę ścisku palców.
Innym rodzajem ściskaczy są urządzenia do ćwiczenia każdego (oprócz kciuka) palca z osobna. Zbudowane są z 4 niezależnych sprężyn - każda przeznaczona dla innego palca.
Najprostszą formą ściskaczy są gumowe piłeczki, często nazywane piłeczkami antystresowymi.
Ściskacze heavy grip oznaczają warianty stanowiące największy opór przy ściskaniu